Obchodní podmínky


Michaela Krafková
IČ 19713312
Sídlo podnikání: Nerudova 1185, Vrchlabí

zapsaná v živnostenském rejstříku MÚ Vrchlabí 
Nejsem plátce DPH

Objednávkou focení, klient stvrzuje přečtení a přijetí těchto podmínek a srozumění s nimi včetně podmínek v ceníku, stejně tak srozumění s autorským přístupem a fotografickým stylem, se kterým fotograf pracuje a nemá proti němu žádné výhrady.

AUTORSKÁ PRÁVA

Všechny fotografie jsou předmětem autorského práva a majetkem fotografa. Fotografie nesmí být použity pro jakýkoliv komerční účel (výjimkou jsou komerční focení), propagaci či prodej třetí straně bez písemného souhlasu autora. Fotografované osoby mohou používat fotografie pro svojí nekomerční osobní prezentaci. Fotografie není možné upravovat, aplikovat na ně filtry a pod. nebo je nechat upravit třetí osobou.

OBJEDNÁVKA FOCENÍ

Na focení se objednávejte přes kontaktní formulář, telefon nebo e-mail v dostatečném předstihu. Napište přesně o jaké focení máte zájem. Koho budeme fotit. Termíny objednávejte v pracovním týdnu. Za focení o víkendu či státním svátku si účtuji příplatek 1 000 Kč.
Při nepřízni počasí najdeme nejbližší vhodný termín a focení se přesune. Objednávkou potvrzuje zákazník automaticky přijetí těchto obchodních podmínek a souhlas s nimi.
Termín je závazný pro obě strany..

DOPRAVA

V případě cestování za klientem, klient hradí cestovné. Cestovné na místo focení z bydliště ve Vrchlabí a zpět: 8 Kč/km.
Cestovné si neúčtuji do 10 km od mého bydliště.

STORNO FOCENÍ, REKLAMACE

Nemůže-li se klient zúčastnit focení z jakéhokoliv důvodu, je povinen tuto událost oznámit alespoň 4 dny předem.

V tomto případě je možné termín 1x změnit. S nutností objednání se do jednoho měsíce od původního termínu jinak rezervovaný termín propadá.
Dohodnutý termín je nutno přesně dodržovat, dřívější příchod zákazníka není žádoucí, pozdní příchod o více než půl hodiny jsem oprávněna zrušit focení bez náhrady.
Dojde-li ke zrušení v momentě, když už je fotograf na cestě, klient hradí fotografovi cestovné.

Nevhodné chování nebo urážlivé jednání osob zákazníka může být důvodem k zastavení prací a předání nedokončeného díla bez snížení smluvené ceny.
Vlastní vzhled a nespokojenost s ním není důvodem k reklamaci fotografií. 


REZERVACE TERMÍNU - ZÁLOHA

Záloha na rezervaci termínu se posílá vždy před focením a je nevratná. Pokud klient zruší focení na poslední chvíli méně než 4 dny předem, fotograf si vyhrazuje právo náhradní termín neposkytnout nebo poskytnout s platbou předem. Pokud by došlo klientem ke zrušení termínu 2x po sobě či neomluvení se klientem ve sjednané lhůtě, záloha propadá, Rezervace termínu je platná až po připsání platby na účet.
Záloha na běžná focení (rodinné, párové, portrét) činní  1 000 Kč.

Záloha na VIP balíček činí 2 000 Kč.

Záloha na svatební focení činní 3 000 Kč.

DÉLKA FOCENÍ

U každého balíčku je orientační čas focení. dojde-li klient pozdě, není to důvod k prodloužení délky focení. Pokud se klient opozdí o více jak 30minut, fotograf si vyhrazuje právo focení zrušit.
V případě, že si klient bude přát pokračovat dále ve focení nad stanovený čas. Každá další započatá hodina je zpoplatněna 1 500 Kč.

PLATBA A CENA

Ceny se řídí platným ceníkem v den objednávky. Ceny jsou splatné ihned po focení v plné výši hotově a nebo převodem na účet. V případě hotovosti si připravte přesnou částku.
Při výběru více fotografií nad rámec balíčku se doplatek hradí převodem na účet.
Finální fotografie odesílám až po uhrazení celé částky.


VÝBĚR FOTOGRAFIÍ

Vybíráte si z náhledů, které Vám doručím do 14 dnů ( v letní svatební sezóně až 6 týdnů ) po focení pomocí webové galerie. Výběry fotografií provádíte v galerii, kterou mi zašlete zpět do 7 dní. Po této lhůtě galerie skončí. Po finálním výběru mi též pošlete zprávu, že máte výběry hotové. V případě Vašeho prodlení si fotograf vyhrazuje právo prodloužit dobu dodání.
Dle autorského zákona č. 121/2000 sb. není bez souhlasu fotografa jako autora daného díla dovoleno tyto náhledy kdekoli zveřejňovat a ani je dále upravovat (jsou ve vlastnictví fotografa a určeny výhradně pro výběr k úpravěi)
V případě nevybrání fotografií k finální úpravě do 2 týdnů, upravím a odesílám klientovi fotografie, dle mého výběru bez možnosti změny.

U VIP balíčku, odesílám všechny fotografie z focení, bez výběru.

FINÁLNÍ FOTOGRAFIE

Všechny upravené fotografie zasílám v plném rozlišení v elektronické podobě přes zaheslovanou GALERII ve formátu JPG. Poměr stran 2:3
Neupravené  fotografie (RAWY) neposkytuji. Finální barevné úpravy jsou dle mého rukopisu a vnímání barev (kontrast, barevnost, křivky, ořez). Fotografie neretušuji a  neměním proporce.
Upravené fotografie zálohuji po dobu 6 měsíců. Rawy po dobu 2 měsíců od odevzdání práce klientovi. Doporučuji si udělat zálohu na několika místech nejen v počítači.

Fotografie jsou mým autorským dílem, proto se na něj vztahují autorská práva. Fotografie, jsou jediným prostředkem, jak prezentovat mou práci. Proto , alespoň několik fotografií vždy zveřejním na svém webu, či sítích.

Při nesouhlasu se zveřejněním, navyšuji cenu focení o 50% ceny.


DODACÍ LHŮTA VÝSLEDNÝCH FOTOGRAFIÍ

Dodací lhůta všech fotografií je do 6 týdnů  ( nebo méně ), ode dne zaslání Vašich výběrů fotek, nikoliv od data focení.

Při nemoci či dovolené se doba zpracování může protáhnout, V takovém případě dostane klient ode mne informace.

REKLAMACE

důvodem k reklamaci není nespokojenost a nesouhlas s editací a rukopisem autora.


INFORMACE o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů

Subjektem mimosoudního řešení podle zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, je Česká obchodní inspekce, Ústřední inspektorát - oddělení ADR, Štěpánská 15, 120 00 Praha 2. Veškeré podrobnosti k mimosoudnímu řešení sporů jsou uvedeny na stránkách České obchodní inspekce: www.coi.cz, www.adr.coi.cz, e-mail: adr@coi.cz.

ZNOVUOTEVŘENÍ GALERIE

Pokud chce klient udělat dovýběr z galerie po 30 dnech a déle od odevzdání zakázky účtuji si poplatek 300Kč za každé znovu otevření galerie. Cena  za jeden kus fotografie nad rámec balíčku činí 250 Kč.


BRAND FOTOGRAFIE/KOMERČNÍ FOTOGRAFIE/PRODUKTOVÁ

Se řídí všeobecnými obchodními podmínkami. Pokud není rozsah upravený jinak.
Objednávkou focení klient stvrzuje přečtení a přijetí těchto podmínek a srozumění s nimi, stejně tak srozumění s autorským přístupem a fotografickým stylem, rukopisem, se kterým fotograf pracuje a nemá proti němu žádné námitky. Udělení licence slouží pro marketingové účely, použití pro web a sociální sítě, newslettery. V případě použití pro vícenákladový tisk, potisky, prodej, knihy, velké i malé reklamní kampaně apod. mimo web a sítě, se fotografie a udělená licence naceňují individuálně dle rozsahu použití. Vyhrazuji si právo a možnost použít fotografie z focení do svého portfolia a pro propagaci.
Platba za focení musí být připsána na účet před focením a to v celé částce.

SOUHLAS S POSKYTNUTÍM FOTOGRAFIÍ

Vyhrazuji si právo a možnost použít fotografie z focení do svého portfolia. Pokud si klient nepřeje, aby jeho fotografie byly zveřejněny, je nutné mne o tom předem informovat nejpozději ihned po skončení focení. Pokud tak neučiníte, bere se to automaticky  jako váš souhlas. Pokud si klient souhlas rozmyslí, má právo ho odvolat a to písemně nebo 

e-mailem na uvedené adrese.

EXPRESNÍ DODÁNÍ FOTEK ZA PŘÍPLATEK

Do 7 dní od zaslání výběrů. Pouze v digitální podobě. Cena 1 500 Kč. Platba celé částky probíhá hotově po focení.


DROBNÉ ÚPRAVY 

v případě vyžádání pokročilejší retuše mimo běžné úpravy, kterými jsou např.. pár pupínků, menší skvrna apod., je nutno retuš nacenit dle požadovaného úkonu. Může se to týkat i miminek, pokud budou mít opravdu velkou vyrážku přes tvářičku jsou nutné vícepráce.

PŘEDÁNÍ TIŠTĚNÝCH FOTOGRAFIÍ

Tištěné fotografie si můžete vyzvednout na adrese Vrchlabí, Nerudova 1185.

Při zasílání fotografií poštou, si účtuji za balné a poštovné částku 100Kč.


MINI FOCENÍ

Mini focení a jiné sezónní akce se řídí vlastními pravidly. OP jsou stejné.

Obchodní podmínky platné od 1. 9. 2023